טלי ליפקין-שחק

כשליפקין-שחק כתבה בעיתון "דבר" היא היתה האישה הראשונה בישראל ששמשה ככתבת צבאית. כיום היא מגישה ועורכת תכניות בגל"צ, כותבת ב"מעריב" ומגישה את התכנית הוותיקה "ערב חדש" בחינוכית

טלי ליפקין-שחק, שנולדה בתל אביב ב-1956, הצטרפה לצוות מגישי "ערב חדש" ביולי 2008 כחלק מקריירה עיתונאית עשירה.

לצד עבודתה כמגישת התכנית עם דן מרגלית, רונן ברגמן ומיה בנגל, ליפקין-שחק עורכת ומגישה תכניות אקטואליה ושידורים דוקומנטריים בגלי צה"ל, ומשמשת כעורכת ראשית ומגישת התוכנית "רצועת הביטחון".

בנוסף, היא בעלת טור וכותבת קבועה למוספי סוף השבוע והתרבות בעיתון "מעריב", ופרשנית בתכניות אקטואליה בטלוויזיה, בסוגיות של פמיניזם, בטחון לאומי ורווחה.

בשנת 1982 מונתה לתפקיד הכתבת הצבאית של העיתון "דבר" בו כתבה מ-1978, והיתה בכך לאשה הראשונה בעיתונות העברית בתפקיד הזה. ככתבת צבאית של "דבר" סיקרה ליפקין-שחק את מלחמת לבנון הראשונה, את האינתיפאדה הראשונה, ואת מכלול פעילויות צה"ל ומערכת הבטחון הישראלית.

ליפקין-שחק היתה מעורבת בעריכה, והגישה את הסרטים הדוקומנטריים "רגעים באוקטובר" - סיפורים ממלחמת יום כיפור (1998), "מלכוד 82" - סדרה של חמישה פרקים על מלחמת לבנון הראשונה (2002) ו "ילדים כותבים לרבין" - סרט העוקב אחר ההשפעה של רצח ראש הממשלה יצחק רבין על ילדים (2003).

ב-1997 היתה בין המייסדות של קבוצת "עזרת נשים", פורום נשות תקשורת למען מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, פורום הפועל מאז להעלאת המודעות הציבורית בנושאים אלו.

טלי ליפקין-שחק נשואה לרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין-שחק ואם לשלושה ילדים.

סגור