בן כספית

את הקריירה העיתונאית העשירה שלו החל כספית דווקא ככתב ספורט, בהמלצת חברו לכיתה מהתיכון עמנואל רוזן. כמה טוב שיש חברים. בחינוכית הוא מגיש כמה תכניות, ובהן "עושים סדר" המצליחה

בן כספית הוא עיתונאי ופובליציסט. כספית משמש כתב המדיני של מעריב, כותב טורי דעה, כתב כמה ספרים וגם מגיש כמה תכניות בטלוויזיה.

את הקריירה העיתונאית שלו במעריב החל דווקא ככתב ספורט, לאחר שחברו לכיתה בתיכון אילון בחולון המליץ עליו. החבר הזה הוא עמנואל רוזן. בהמשך דרכו בעיתון שימש כתב מוניציפאלי, כתב לענייני משטרה ושליח מעריב בניו יורק. כששב לישראל הפך לכתב המדיני של העיתון.

לכספית כמה הישגים עיתונאיים בולטים, ובהם חשיפת פגישותיו של האלוף אורן שחור עם שמעון פרס טרם שחרורו מצה"ל, וחשיפת החלפת מסרים בין בנימין נתניהו, כשהיה ראש הממשלה, לבין נשיא סוריה אסד.

עושה סדר בנעלי בית

זה כמה שנים כספית מגיש תכניות בטלוויזיה החינוכית. כיום הוא מגיש את "עושים סדר", תכנית המביעה עמדה אישית ועוסקת בנושאים חברתיים ותרבותיים בחברה הישראלית. התכנית משודרת בימים ראשון עד רביעי בערוץ 2 בשעה 17:30 וזוכה להצלחה.

קודם לכן הגיש את התכנית "בנעלי בית" ובה מתארחים שורה ארוכה של אנשי מפתח בישראל לשיחה אישית ואינטימית. כספית הגיש גם את "מבט בשניים", לצדה של בילי מוסקונה לרמן, ובתכנית ניסו השניים לעורר דיאלוג בין נשים לגברים, כל אחד מנקודת השקפתו.

בעבר הגיש גם את תכנית הבוקר של רשת, את יומן החדשות "בן ורוזן" עם עמנואל רוזן, ואת "השורה התחתונה" ששודרה בערוץ 2 לצד רוזן ודנה ויס. היום הוא מגיש את "יומן" בערוץ 1, בכל יום שישי לצדה של אילה חסון.

ספרים וכדורגל

בן כספית פרסם שלושה ספרים: "ההתאבדות - מפלגה מוותרת על השלטון", ספר שכתב עם אילן כפיר וחנן קריסטל ושעוסק בהפסד מפלגת העבודה בבחירות 1996; "נתניהו - הדרך אל הכוח", ספר שכתב עם אילן כפיר ובתיה פלדמן ושמציג את הביוגרפיה של בנימין נתניהו; ו"ברק - חייל מספר אחד", ספר שכתב עם אילן כפיר ושמציג את הביוגרפיה של אהוד ברק. כספית היה גם בין עורכיו של האלבום "ישראל 50", שיצא לרגל יובל של מדינת ישראל.

כספית, יליד 1960, נשוי בשנית ואב לשני ילדים, משמש גם נציג הציבור בהתאחדות לכדורגל, ויו"ר ועדת החינוך וההסברה מטעמה.

סגור