אריה ורדי

הוא מלמד בכיתות אמן, פסנתרן, מורה ומנצח עסוק ומוערך, יו"ר חבר השופטים בתחרות רובינשטיין והאיש שאחראי על הבאת המוזיקה הקלסית לכל בית באמצעות הטלוויזיה החינוכית

אריה ורדי הוא פסנתרן, מורה לפסנתר ומנצח, אחד המוכשרים והמוערכים ביותר בארץ ובעולם.

ורדי נולד בחולון ולמד באקדמיה למוזיקה בתל אביב. את הקריירה המוזיקלית שלו החל כבר בגיל 15 וזכה בתחרות הבין-לאומית על שם ג'ורג'ה אנסקו בבוקרשט. בהמשך למד אצל פאול באומגרטנר, פייר בולז וקרלהיינץ שטוקהאוזן.

ורדי הוא מורה עסוק ומלמד בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר הגבוה למוזיקה ולתאטרון בהנובר, בגרמניה, ובפסטיבל המוזיקה הבין-לאומי בבראנסוויק, מיין, ארצות הברית. הוא גם מכהן כיו"ר חבר השופטים בתחרות רובינשטיין היוקרתית.

תלמידים רבים שעברו תחת שרביטו נחשבים היום לפסנתרני קונצרטים מעולים. עשרות מהם, בהם הפסנתרנית מיכל טל, זכו בפרסים ראשונים בתחרויות פסנתר בין-לאומיות מהחשובות בעולם.

כיתת אמן בעשר אצבעות

זה שנים רבות ורדי מגיש תכניות בטלוויזיה החינוכית. הוא הגיש את "שיחה בעשר אצבעות", ובמסגרת עבודתו באוניברסיטה הפתוחה הגיש את "כיתת אמן", בשיתוף המרכז למוזיקה בירושלים. כך הביא ורדי את המוזיקה הקלסית כמעט לכל בית.

ב-1995 השתתף בסדרה "צלילים מן ההיכל" שאותה ניהל מוזיקלית וגם הנחה וניצח בפרקים רבים שלה. התכנית צולמה בהיכל התרבות והשתתפה בה התזמורת הפילהרמונית. כל פרק מובא בצורה של קונצרט בליווי הסברים והדגמות.

היום משודרת בחינוכית תכניתו "אינטרמצו עם אריק" - תכנית שבועית, ובה ורדי מארח מוזיקאים ישראלים.

פרס מפעל חיים ומופע הוקרה

ורדי זכה ב-2004 בפרס שרת החינוך על מפעל חיים. בסוף 2005 ערך הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה תל אביב סדרת הוקרה בת שמונה רסיטלים לכבודו, ובה ניגנו 31 מתלמידיו המצטיינים את מחזור הסונטות לפסנתר של בטהובן בשלמותו.

ורדי ניגן ברסיטל האחרון בפני אולם מלא עד אפס מקום וזכה, כצפוי, לתשואות אדירות.

סגור