דן מרגלית

כבר למעלה מ-40 שנה שדן מרגלית כותב, מבקר, מפרסם ומפרשן. הוא נמנה עם בכירי העיתונאים בישראל, ובטלוויזיה החינוכית הוא מגיש את "ערב חדש" מימיה הראשונים, עוד כשנקראה "שלום הגליל"

דן מרגלית, מבכירי העיתונאים בישראל ובוודאי אחד המוערכים שבהם, הוא גם הדמות המזוהה ביותר עם התכנית "ערב חדש", שרצה בחינוכית מ-1982. מרגלית מגיש את התכנית מימיה הראשונים, עוד כשנקראה "שלום הגליל", ועד היום כשהיא הפכה לתכנית אקטואליה המתחרה בערוצים 2 ו-10.

במשך 27 שנים, עד 1991, היה מרגלית עיתונאי בהארץ. הוא היה העיתונאי שחשף את פרשת חשבון הדולרים של לאה רבין ב-1977, בזמן שהיה כתב העיתון בוושינגטון. החשיפה הובילה להתפטרותו של יצחק רבין מראשות הממשלה, עוד בימים שמנהיגים נהגו לקחת אחריות על מעשיהם.

עימות מתוקשר

מרגלית, שכתב גם במעריב וכיום כותב בישראל היום, הנחה בערוץ הראשון את "פוליטיקה", ולאחר מכן הנחה בערוץ 10 את "פוליטיקה פלוס", שכיום נקראת "מועצת החכמים". ב-96' הוא הנחה את העימות המתוקשר בין שמעון פרס לבנימין נתניהו, שהוביל בסופו של דבר לבחירתו של נתניהו לראשות הממשלה.

הוא היה ידוע ביחסיו הקרובים עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אך לאחר מלחמת לבנון השנייה ופרשות החקירות נגד ראש הממשלה, הסתיימו היחסים ומרגלית הפך למבקרו הגדול והחריף של אולמרט.

ערב חדש משודרת מדי יום ב-16:59 בערוץ 1 ובחינוכית 23.

סגור