דליק ווליניץ

את רוב הקריירה שלו בטלוויזיה הוא עשה בעולם הילדים והנוער: מ"זהו זה", דרך "שמיניות באוויר", "חיות וחיוכים" ועד לקלטות "דיג-דיג-דוג". עכשיו הוא מגיש את "המועדון", מגזין הטלוויזיה החינוכית לבני 50 פלוס

בכל בוקר משודרת בחינוכית 23 "המועדון", תכנית הבוחנת את השינויים המתרחשים בחיינו בחלוף השנים. דליק ווליניץ, המגיש הוותיק, נמנה עם צוות מגישי התכנית.

דליק ואורחיו דנים בהיבטים שונים ומגוונים של חיינו בכל התחומים: כלכלה, בריאות, תרבות, משפחה ושגרה, והכול מנקודת מבט של הגיל והיכולת להשתנות.

אבל את דרכו בטלוויזיה החל דווקא באגף הילדים והנוער. ווליניץ השתתף כמנחה בעונה הראשונה של "זהו זה" בטלוויזיה החינוכית, אך התפרסם בעיקר כמנחה התכנית "שמיניות באוויר" ששודרה בערוץ הראשון בשנות ה-80'. הוא דיבר עם הנוער בשפה שלהם, העלה נושאים קשים לדיון, כמו אנורקסיה, ותמיד רבץ לידו הכלב טוליפ.

לאחר מכן היה מנחה אולפן הרצף של תכניות הילדים והנוער בערוץ 1, והגיש את התכנית "חיות וחיוכים". הוא השתתף בעונה הרביעית של "ראש גדול" ושיחק ב"השיר שלנו" את מנכ"ל ערוץ 2 השאפתן, וכן הופיע בשלוש קלטות הילדים "דיג-דיג-דוג".

דליק שיחק בהצגות תאטרון, ובהן "סורגים", "מחכים לגודו" ו"כולם היו בניי", ובסרטים "חמש חמש" ו"מסע אלונקות". הוא מגיש את "יש עם מי לדבר" בגל"צ, ועוסק גם בכתיבת מחזות וספרי ילדים.

סגור