יהורם גאון

מלהקת הנח"ל דרך שלישיית גשר הירקון, לכל מחלה יש כדור ולכל כדור יש פינה חמה בלב של יורם ההיפוכונדר מ"קרובים קרובים". עכשיו הוא עובד על תכנית ילדים חדשה שתשודר כאן בחינוכית

יהורם גאון נולד ב-1939 בירושלים. את שירותו הצבאי עשה בלהקת הנח"ל, שם שימש כבדרן. אורי זוהר, שהיה אז מפקד הלהקה, המליץ לגאון לדקלם את שורותיו בהקלטת השיר "רוח סתיו" כי הוא כבר לא יהיה זמר. כנראה שזוהר קצת טעה.

את דרכו בטלוויזיה החינוכית החל כיורם ההיפוכונדר בסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים". לכל מחוש רע יש שם של מחלה, ולכל מחלה יש כדור מיוחד, ולכל כדור מיוחד יש מקום מיוחד שמור בגופו של יורם. בימים אלו עובד יהורם גאון על תכנית חדשה לילדים, "גאון של אבא", שתשודר כאן בחינוכית.

עוד בקריירה העשירה של גאון בטלוויזיה: הוא שיחק בסדרה "מר מאני", הגיש בערוץ הראשון במשך שלוש שנים את התכנית "שישי בגאון", הגיש תכנית אירוח בערוץ 2, שימש כשופט בראליטי השנוי במחלוקת "הדבר הגדול הבא", והשתתף בסאטירה ששודרה בערוץ 10 - "גם להם מגיע".

למי יש יותר כבוד?

בשנות ה-60' וה-70' שיחק בכמה סרטי קולנוע, המוכרים שבהם הם הגרסה הקולנועית למחזמר "קזבלן" ו"מבצע יונתן" המגולל את סיפור מבצע אנטבה, שם גילם את יוני נתניהו שנפל במבצע. הסרט היה מועמד לאוסקר.

לאחר שחרורו מהצבא הצטרף גאון ללהקת ה"תרנגולים", אך כמו שחזה אורי זוהר, הוא לא היה מהזמרים המובילים בלהקה. גאון התעקש על קריירת השירה שלו, והקים עם בני אמדורסקי ואריק איינשטיין את "שלישיית גשר הירקון".

גאון הפך לזמר מבוקש גם על ידי יוצרים שרצו שישיר משיריהם. כך למשל, הוא זכה בשני המקומות הראשונים בפסטיבל הזמר של 1969. למקום הראשון הגיע עם "בלדה לחובש". בין אין-ספור שיריו המוכרים אפשר למצוא את "עוד לא אהבתי די", "רוזה", "שלום לך ארץ נהדרת", "לא נפסיק לשיר" ועוד רבים מאוד.

סגור